
Dříve bylo velmi těžké řešit škody vzniklé na autech jako je například poškrábané sklo. Jelikož v této oblasti neexistoval jednotný právní výklad, byly jen vydaná stanoviska, pojišťovny neměly povinnost se jimi řídit. Až do června 2013 tvořily takové pojistné události každý rok až 10 - 20% ze všech nahlášených.
Poškrábané sklo zákony
Ani soudní rozhodnutí nebyly jednotná. Někteří nespokojení řidiči, kterým byla ze strany pojišťovny zamítnuta náhrada škody, se začali obracet na soud. I zde však byla vidět nejednotnost, protože neexistoval jednotný právní výklad. Stalo se, že okresní soud dal za pravdu pojišťovně a po odvolání se klienta zase krajský soud rozhodl, že v právě je klient a okresní soud pochybil.
Poškrábané sklo škoda
Pomocnou ruku se v roce 2013 pokusila podat i Národní banka, konkrétně Úřad dohledu nad finančním trhem, a to vydáním stanoviska, kterým doporučila postup při řešení takových pojistných událostí: V případě škody na čelním skle zaujímá Národní banka stanovisko, že vymrštění kámen zpod kol jiného motorového vozidla je okolnost, která má původ v provozu.
Poškrábané sklo
Projevem provozu motorového vozidla je v tomto případě otáčivý pohyb jeho kol. I když kámen není součástí motorového vozidla, bez působení otáčivého pohybu kol jedoucího motorového vozidla by kámen zůstal na svém místě na cestě a k jeho vymrštění a vzniku škody by nedošlo. Provoz motorového vozidla je tedy příčinou vymrštění kamene, který nárazem do čelního skla způsobí škodu – poškrábané sklo. Pokud tedy událost - škoda na čelním skle - byla způsobena okolností mající původ v provozu, škoda vznikla a existuje příčinná souvislost mezi událostí a vznikem škody, provozovatel odpovídá za škodu na čelním skle, a pokud má uzavřené povinné smluvní pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorového vozidla, je pojistitel povinen takovou škodu za něho nahradit.

Ne každý podnikatel, v případě, že chce zrealizovat svůj podnikatelský záměr, má hned na začátku dostatek peněžních prostředků. Mnozí začínají tak, že si na podnikání peníze půjčí. Totéž platí i pro rozvíjení podnikání později. I při podnikatelských úvěrech se lze setkat s několika typy, jako jsou úvěry, půjčky, půjčky na refinancování, půjčky pro expanzi a jiné.
Půjčky bonita
Banka půjčky poskytuje pouze po řádném prověření bonity klienta (v našem případě živnostníka, podnikatele), schopnosti splácet své závazky, dostatečném disponibilním zůstatku na účtu klienta, vyšší míře využití vlastního kapitálu (a dofinancování pomocí půjčky).
Půjčky komerční banky
Produkty komerčních bank - překlenovací úvěr, kontokorentní úvěr, účelové a bezúčelové úvěry pro podnikatele, provozní a investiční úvěry, byznys úvěry na míru a další. Překlenovací úvěr je nabízen zemědělcům a slouží k překlenutí období, dokud nedostanou zdroje z dotací EU od SZIF.
Půjčky historie
Půjčky pro živnostníky se využívají hlavně k překonání nepříznivých období nebo na rozšíření podnikatelské činnosti. Nebankovní subjekty nejsou pro podnikatele a živnostníky lukrativními poskytovateli financí pro jejich byznys, respektive jsou jen ve výjimečných případech. Výhodou úvěrů od nebankovek je hlavně to, že podnikatel nemusí mít dlouhodobější historii, aby mu byly půjčky poskytnuty. Pro některé živnostníky je právě půjčka nebo úvěr na podnikání pro podnikatele od nebankovní společnosti jediným řešením. Půjčky pro živnostníky poskytují jen některé z nebankovních subjektů.